Raitanen on siirtynyt FC Jazziin vuonna 2011 FC Ulvilasta jossa hän pelasi uransa ensimmäiset vuodet.

Liverpool oli ensimmäistä kertaa katsomassa Raitasta tammikuussa Kotijoukkue-turnauksesta, josta asia onkin edennyt vauhdilla. Nyt Raitanen on jo ehtinyt harjoittelemaan ja myös pelaamaan Liverpoolin paidassa.

Raitanen harjoittelee jo seitsemässä ohjatussa harjoituksessa viikossa.

– Viisi kertaa viikossa plus kahdet aamutreenit maanantaisin ja torstaisin, sekä viikonloppuisin pelit, päälle vielä omatoimiset treenit, Raitanen valottaa Jazzin sivuilla.

FC Jazz juniorit ry:n puheenjohtaja Jarkko Westerlund on myös tyytyväinen siirtoon.

– Patun siirto Liverpooliin on osoitus työstä mitä FC Jazzissa tällä hetkellä tehdään. Tämä siirto näyttää että satsaus valmennukseen ei ole mennyt hukkaan ja toivottavasti vastaavia uutisia saadaan lisää tulevina vuosina.

Lähde: www.fcjazz.com