Matkan yhteyshenkilö on järjestänyt mahdollisuuden mennä seuraamaan eri ammattilaisseurojen harjoituksia ja tutustumaan seurojen toimintaan.
Lisäksi valmennuskaksikolla on muutama peli ohjelmassa, joissa on mahdollisia tarkkailla ja kartoittaa ehkä uusia vahvistuksia ensi kaudeksi, kun seura rakentaa uutta joukkuetta.
– Tapaamme matkalla myös vanhan PK-pelaajan ja keskustelemme hänen mahdollisesta paluusta vanhaan seuraansa, nimistä emme vielä puhu, valmentaja Pihamaa paljastaa seuran sivuilla.
Kyseessä saattaa olla toissa kaudella vantaalaisten paidassa säväyttänyt Marco Kotilainen, joka haki viime kauden jälkeen pelipaikkaa Espanjan suunnasta.
– Lisäksi saamme viikon valmennuskurssin Katalonian jalkapalloliiton valmennuspäällikön toimesta, sekä pääsemme seuraamaan Barcelona-Celtic -Mestarien liigan ottelua, joten viikon ohjelma on tiivis ja toivottavasti myös antoisa, jatkaa Pihamaa.
Lähde: http://pk-35vantaa.org/