Särkkä (-93) on aikaisemmin pelannut FC KooTeePeen junioreissa ja viime kaudella KTP:n riveissä Kakkosessa.
Kalatsev (-90) on viimeksi pelannut FC KooTeePeen paidassa Veikkausliigaa kaudella 2008. Viime vuonna hän tahkosi Kakkosta FC Futuran paidassa Porvoossa.
Camara (-93) tulee Steve Biko FC-seurasta Gambian sarjasta. ”Jarra” on ollut joukkueen testissä tammikuun loppupuolelta lähtien ja vakuutti valmennusjohdon sopimuksen arvoisesti.
19-vuotias hyökkääjä on urallaan kiertänyt Real Zaragozan ja Deportivo la Corunan testissä Espanjassa.
– Kolme uutta pelaajaa joista kaksi hyökkäysosastolle. Olen tyytyväinen ja vakuuttunut uusista pelaajistani, sanoo valmentaja Sami Ristilä KooTeePeen sivuilla.
– Särkkä tulee hyvään oppiin Küttin aisapariksi maalille. Hyökkäysrintama levenee kahdella pelaajalla. Niclas tuo taitoa ja oveluutta hyökkäykseen. Camarasta odotan röyhkeyttä ja maaleja. Kyseessä on vielä nuori talentti, sanoo Ristilä.
Lähde: www.fckooteepee.fi