– Hyökkäyksessä on vähän ongelmia. Pekka Sihvola on toipunut ennakoitua nopeammin loukkaantumisestaan ja hänen pelaamisestaan tehdään päätös keskiviikkona. Hän todella uhkuu pelihaluja. Hänellä on elämänsä kevät takana ja todella haluaa päästä takaisin kentälle, MYPA:n päävalmentaja Toni Korkeakunnas valottaa hyökkääjänsä tilannetta Veikkausliigan kotisivuilla.

– Sasha Anttilainen tuskin on pelikunnossa ja Riley O’Neill on pelikiellossa. Eetu Kaipio palaa varmaan ensi viikolla mukaan, MYPA-luotsi jatkaa.

Korkeakunnas ei ole kuitenkaan huolissaan tilanteesta.

– Kyllä me saamme kuitenkin penkin täyteen, joten sikäli tilanne on hyvä. Hyökkäyspäässä on vain kysymysmerkkejä, mutta Sihvola ja Anttilainen saattavat olla mukana, mutta eivät missään nimessä täydessä kunnossa.

MYPA ja Rapid Bucuresti kohtaavat Eurooppa-liigan ottelussa Saviniemessä torstaina. Ottelu alkaa 19.30. MYPA hävisi ensimmäisen osaottelun 1-3.

Lähde: www.veikkausliiga.com