Fyysinen Lempinen, 23, pelasi kauden aikana kuudessa ottelussa ja istui kaksi ottelua vaihtopenkillä. Minuutteja näissä otteluissa kertyi yhteensä 206 ilman tilastomerkintöjä. Lempinen liittyi Härmän remmiin tämän vuoden tammikuussa, mutta peliaikaa Reide Vuorisen alaisuudessa ei herunut, joten mies käväisi lainasopimuksella ParVin paidassa. Loukkaantumissuman takia uusi valmentaja kutsui Lempisen kuitenkin takaisin treenirinkiin, jonka myötä numero 19 nähtiin myös kentällä.

Jatkosopimuksien myötä Härmällä on nyt kasassa 18 pelaajasopimusta. Härmän päävalmentaja Janne Hyökyvaara on tyytyväinen Härmän tämän hetken tilanteeseen. Toiveissa on kuitenkin vielä lisävahvistuksia.

– Tämän hetkiseen tilanteeseen olen tyytyväinen, mutta se että siitä tulee erinomainen vaatii sen, että joukkueeseen saadaan 3-5 miestä vaihtuvuutta ja selkeitä vahvistuksia. J-P Tuomenoja on jo tullut, mutta vielä vaaditaan 2-3 kovatasoista jätkää ja sitten tilanne on erinomainen. Toppari ja keskikentän keskusta on ne paikat mihin pelaajia haetaan, ”Mile” sanoo.

Lähde: http://hmlharma.fi