Manageri Erola oli mielissään Ilarin paluusta kissapetoihin.
– Olemme todella iloisia Ilarin paluusta ja varsinkin peräpäämme kaipaa apuja sillä pelaajia on loukkaantuneena puolustuslinjasta ja se on tällä hetkellä muutenkin kapein osa-alueemme.
Ilari Ruuth oli paluusta itsekin mielissään
– Palaan erittäin hyvillä mielillä seuraan jossa aloitin jalkapallourani 13 vuotta sitten. Teen parhaani joukkueen eteen ja toivottavasti joukkue nousee kauden päätteeksi sarjaporrasta ylemmäksi.
1990 syntynyt peluri pelasi TamUssa kausien 2009-2010 aikana 15 peliä. Mies oli välillä lainassa myös PoPassa pelaten Miesten Ykköstä. Ilarilla on myös junioreiden maaotteluja vyöllään 4 kappaletta U17 pelejä sekä 2 kappaletta U19 pelejä.
Ilari on pelikelpoinen heti seuraavassa Ilveksen koitoksessa joka pelataan ensi perjantaina 6.5. TuToa vastaan Turussa.
Lähde: Ilveksen tiedote