AC Oulu on Kalevan mukaan suunnitellut kaudelle 2011 miljoonan korvissa olevan budjetin. Tuloja on suunnitelmassa 1 015 000 euroa ja menoja 975 000 euroa. Yhtiön hallituksen jäsen Sakari Huikuri avasi budjettia tiistai-iltana Oulussa järjestetyssä avoimessa tilaisuudessa.
– Yhteistyökumppanibudjettimme on 521 000 euroa. Siitä tammikuun loppuun mennessä on kasassa lähes 40 prosenttia eli noin 205 000 euroa, Huikuri kertoi Kalevan verkkosivujen mukaan.
Parhaillaan AC Oulu laatii valitusta asiasta. Se on oltava Palloliiton valituslautakunnalla viimeistään tämän viikon torstaina.
– Tässä on tehty kovasti töitä. Ja uskokaa kova työnteko jatkuu armottomana torstaihin asti, AC Oulun toimitusjohtaja Kimmo Piispanen sanoi Kalevan mukaan.
Lähde: www.kaleva.fi